Acıbadem Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Türkiye içindeki insanların büyük bir kısmı, söz konusu ağız ve diş sağlıkları olduğu zaman ne yazık ki gerekli olan özeni göstermiyorlar. Çünkü bu bölgede sorun çoğu zaman en son aşamaya geldiği zaman bir müdahalede bulunmayı tercih ediyorlar. Abacı, kebeci, ara yerde sen neci?: Olay ve konu hakkında yeterliliği, yetkisi olmayan kişiler için sen neden karışıyorsun anlamında kullanılır. 24 saat açık pratisyen ile ağrısız diş çekimi, - Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi, - Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi, - Acıbadem nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları, - Acil dişçi telefon numarası için, - Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır, Acıbadem çocuk diş çekimi ve dolgusu tedavisi.

Meydana gelebilecek bozuklukların tedavi edilmesi için çok uzman kişilerin müthiş bir bölümünden yardım alınır. Burada hastalar için pek çok farklı işlem yapılmaktadır. Erken yaşlarda başlanacak bu tedavinin pek çok farklı avantajı bulunuyor. Hastalar bu dönemlerde meydana gelmiş olan anomalilerinin düzeltilmesi adına çok önemli bir adım atmış olurlar. Küçük çocuklar için yapılacak bu tedaviler sayesinde çene gelişimi doğru bir şekilde ilerleyecek, böylece dişlerin olması gereken doğru pozisyonlarda olmasına yardımcı olunacaktır.

Yanlış konumlandırılan ya da çapraşık dişler, dudak ve yanak ısırma, aşırı önde bulunan dişler, üst ve alt dişlerin temas etmemesi ya da normal olmayan şekilde kapanması, aşırı şekilde ileride ya da geride konumlandırılmış çene yapısı; nöbetli hekim tedavisine başlanması gerektiğinin habercisidir. Büyümüş kişiler için yapılacak acil diş tedavisi içinse geçmiş dönemlerde oluşmaya başlamış kapanış ve çapraşıklık sorunlarının düzeltilmesi hedeflenmektedir. Ağız ve çene yapısında oluşan bozuklukların pek çok farklı nedeni bulunmakta.

Beslenme bozuklukları, ağızdan nefes alma, yalancı emzik kullanılması, parmak emme, uyurken devamlı olarak aynı tarafa yatılması, süt dişlerinin erkenden kaybedilmesi gibi nedenler bu sorunların oluşmasının nedenleri arasındadır. Dişeti sorunları ve diş kaybından ötürü ortaya çıkan düzensizlikler, çıkan 20 yaş dişlerinin önde bulunan dişleri aşırı şekilde sıkıştırmasından dolayı ortaya çıkan sorunlar, hormonal düzensizlikler, kişilerde sistemik hastalıkların olması da insanlarda ağız ve çene sorunlarına neden olacaktır. Ona göre dikkatli olmak lazımdır.