Kızıltoptak Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Diş ağrısını çekerim yinede hiç bir kliniğe gitmem diyenler için tuzlu suyla gargara yapmanın diş ağrılarına faydası da büyüktür. Sadece geçici mikropları günlük temizleriz.

A| Çocuk diş çekimi ve dolgusu + fissür örtücü uygulamaları.
B| Gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Kızıltoprak bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G| Tam zamanlı (24 saat açık) diş dolgusu tedavilerini yapıyoruz.

Evlerde kolayca bulabileceğiniz 1 ya da 2 diş sarımsağı ezin ve çürük dişin üzerinde bekletin. Dişlerdeki iltihabın yaptığı baskıyı bu uygulama azaltacaktır. Çünkü sarımsak ilaç yapımlarında da kullanılan doğal bir antibiyotik etkisine sahiptir. Birimimiz ayrıca dişlerin kök kanal sistemlerini ilgilendiren tıkanmış kanallar, kırılan kanal aletleri, aşırı iltihaplı dişlerin tedavileri, kök kırıkları, retrograt dolgular gibi konularla ilgilenmektedir.

Tüm uygulamaları denemiş ve çözüm alamadıysanız öncelikle ağrının olduğu bölgeyi soğuk tutmaya çalışın. Bunun için soğuk bir suyla gargara yapabilir ya da temiz olduğuna güvendiğiniz bir buz parçasını sorunlu dişin bulunduğu yerde bekleterek bu duruma son verebilirsiniz. Buna rağmen ağrınızda herhangi bir düzelme olmadıysa bir doktora başvurmanız sizlerin faydasına olacaktır.

Şiddetli diş ağrısı çeken kişilerin kendilerince bulduğu çok yanlış yöntemlerde bulunmaktadır. Bunlardan en tehlikelisi ağrı kesici ilaçların sorunlu diş üzerinde bekletilmesidir. Bu kesinlikle yanlıştır ve ağrıyı geçirdiği de yoktur. Kimyasal katkılarla yapılan bu ağrı kesicilerle çözüm aramak istiyorsanız ilaçları önerilen dozlarda tok durumda yutmanız gerekmektedir. Eğer katlanabiliyorsanız ağrının geçmesi için bekleyin ama katlanılamaz bir hal aldıysa da en kısa sürede bir diş hekimine başvurun. Diş ağrısı nasıl geçer sorusunun ise en net cevabı budur. Sorunlarınızın en kesin ve güvenilir sonuçlarını diş hekimleri yardımıyla elde edebilirsiniz. Herkesin başına gelmiş olan diş ağrısı problemi çok sancılı bir durumdur. Bundan dolayı bu rahatsızlıkla karşılaşmamak adına günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Kızgınlık ile sonunu düşünmeden ağzına gelen kötü sözleri söylemek, karşısındakine hakaret etmek çenenizin çürümesine sebep olabilir.