Pendik Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi İletişim Tel: 0533 582 82 79 Nöbetçi Dişçi

Et ve kemikten oluşan etik kişilerin diş kayıplarına çözüm bulmaları ve eski sağlıklarına kavuşmaları adına ortaya konulan tedavi yöntemlerinden birisi ve belki de en etkilisi olan yapay diş kökü tedavisi adından sıkça söz ettirmektedir.

1.) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimlerini özel olarak yapmaktayız.
2.) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3.) Pendik nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4.) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5.) Acil dişçi telefon numarası
6.) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır.
7.) Pendik çocuk diş çekimi ve dolgusu tedavisi.

İş çıkışlarında yapılan diş çekimi uygulama sonrası implant, dental ya da vidalı diş olarak da bilinen bu tedavi yöntemi her geçen gün insanlar tarafından talep edilmekte ve bu talepler de artmaktadır. Çünkü diş eksilmeleri sonucunda uygulanan bu tedavide başarı oranı çok yüksektir. Ayrıca hastalar bu uygulamanın ardından herhangi bir uygulama yapmadan gündelik hayatlarına devam ederler.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından masrafları karşılanmayan bu tedavide, hastalar zorlanmamak adına daha hesaplı tedavi arayışına girerler ve implant markalarında araştırmalar yaparlar. Çünkü piyasada bu tedavi yöntemine olan talepler beraberinde birçok üretici firmayı da beraberinde getirmektedir. Bu üretici firmalar farklı boyut, farklı içerik ve de farklı şekillerde implantlar üretmektedir. Bu tedavinin ardından hastalara uygulanan protez dişlerin sağlamlığı ve aşınmalara, renk kayıplarına yönelik direnci, bu tedaviye olan talebin her geçen gün artmasının ardında yatan nedenlerden bazılarıdır. Ürün çeşitliliğinin fazla olması ve rekabetin de bu piyasaya girmesiyle çeşitli markalar kullanılmaktadır.

Ama tabiki uzman hekimlerce yapılan bu tedavi de her marka implant tavsiye edilmemektedir. Çünkü çene kemiğine yerleştirilen bu implantlar, vücut tarafından kabul edilebilir ve uygulanması kolay olmalıdır. Vücut için uyumsuz bir maddenin, kullanılan vidalarda yer alması belki zehirlenmelere, belki de alerjiler meydana getirmektedir. Bunun bilincinde olan doktorlar, ilk günden beri kullanılan implant markalarından şaşmamaktadır.

Nedeni ise; bu markalar güvenilirliğini ispatlamış ve yıllardan beri kullanıldığı halde herhangi bir sorun ortaya koymamıştır. Ayrıca firmalar, bu ürünleri ilk günkü gibi bırakmamış ve de her geçen gün gelişimi tabii tutmuştur. Teknolojinin de tıbbi ürünler üzerinde yoğun bir şekilde kullanılmasıyla beraber yapay diş kökü tedavisinde baştan sona kullanılan malzemelerde kalite ve çeşitliliği doğurmuştur. Gece gelen hastaya hızlı şekilde nöbetçi indirimi yapılır.