Caddebostan Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Ağız yapımıza bakarak orta kısmındaki sinir ve damarların olduğu bölgeye Pulpa ismi verilir. Taç kısmında başlar ve köklerin ucuna kadar iner. Hem de merdivensiz olarak.

- Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş terapisi
- 24 saat açık diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
- Gece açık diş tedavisi protez tamiri
- Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
- Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavi bölümüleri,
- Caddebostan nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi.

Diş etrafındaki et çekilmelerinde Sement dokusu açığa çıkar. Diş eti sert lifli bir dokudur, kan dolaşımı ile beslenir. Tac kısmının ucunda dallanmalar yaparak çene kemiğinin içindeki sinir ve damarlarla bağlantı kurar.

Ayrıca kökün etrafını kaplamakta olan kemiksi dokunun ismi Sement’ dir. Yüzde 65 i inorganik madde olan Sement sayesinde peridontal liflerin güçlü tutunmasını sağlar. Peridontal lifler, kökün çene kemiğine tutunmasını sağlayan dokulardır. Kan damarları ile canlılığını korur. Pulpadaki aşırı duyarlı sinir hücreleri vardır. Uçuk pembe bir rengi vardır. Yanak ve dudak içini döşeyen 4-5 mm. lik dokuya mukoza adı verilir. Çene kemiğine organik liflerle bağlıdırlar Bu tutunma ise periodonsiyum sayesinde olur. Bunlar esnemesine imkân vererek çiğnemeyle oluşan kuvveti çene kemiğine iletmektedirler. Diş eti iltihaplanınca periodonsiyuma kadar ulaştığında bu dokuda yıkım gerçekleşir. Bu doku iltihaplanırsa alveol kemiğinde de yıkım gerçekleşebilir. Diş tedavisini en modern araçları kullanarak yapmaktadır.

Çocuk doğurmaya yakın kişilerin sağlığa özen göstermekle bebeğin sağlığı da büyük ölçüde risksiz olur. Hamilelikte beslenme doğacak olan çocuğun dişlerinin iyi gelişmesi için önemli olduğu kadar doğduktan sonraki beslenme sürecindeki emzirme sürecinde de bebeğin açısından doğru olur. Koruyucu hekimlikte tedaviye erken yaşta başlamak önemlidir. Çocuklar ne kadar erken yaşta hekimiyle tanışırsa ileride oluşacak hastalıklara karşı daha dirençli olacaklardır. Çocuklarınızı oyun çağındayken gülmeye özendirerek sağlıklarına katkıda bulunur. Çocukların erken yaşta fırçalamayı öğrenmeleri, eğer çürükleri varsa hekimden korkmadan tedavi olmayı öğrenebilmesi ileride oluşacak hastalıkları da önleyecektir. Eğer toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz, metrobüs ve metro gibi ulaşım araçlarını kullanarak, firmaya ulaşabilirsiniz. Firma derken ağız sağlığı şirketinden bahsediyoruz.