Ataşehir Acil Diş Hastanesi - Nöbetçi Diş Doktoru Tel: 0533 582 82 79

Temel olarak genel ağrıyı yok etme bölümünün uzmanlığına girmektedir. Ortodonti diş hekimliğinin ayrı bir dalıdır ve dişlerde bulunan problemlerin teşhisinin konulması ve tedavisiyle ilgilenir.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu,
B| Ataşehir gece açık diş kanal tedavisi
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası,
G| Pedodonti çocuk diş terapi uygulama örneklerini 24 saat açık diş hekimliği tecrübesiyle yapıyoruz.

Ataşehir diş hekimlerinin gerekli müdahaleler ile düzeltilebilmektedir. Bunlardan bir tanesi de maloklüzyondur. Bunun ne anlama geldiğini yazımızı okuyarak anlayabilirsiniz.

> Diş büyüklükleri çene yapısıyla veya çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığında çarpık olarak çıkabilmektedir. Bu durumda dişleri estetik görüntüye yeniden kavuşturmak ve ağız sağlığının bozulmaması için ortodontik tedavi uygulanır.
> Bazı durumlarda dişler sıralı dizilmiş olsa bile çene yapısından kaynaklı olarak dişler tam olarak birleşmeye bilirler. Böyle durumlarda dişlerde işlev kaybı görülmektedir. Bu tip durumlarda yine ortodontik tedaviye başvurulmaktadır.
> Kırık ve birbirinin üzerine çıkan dişlerin onarımı ve sıkı kapanan dişlerde de ortodontik tedavi uygulanmaktadır.
> Diş teli tedavisi temelde dişlerin doğal yapısını bozmadan çene kemiği içerisinde oynatılmasına dayanmaktadır.
> Ortodontik tedaviye ihtiyaç olduğu halde tedavinin yaptırılmadığı durumlarda;
> Çene yapısında bozulma, diş köklerinde zedelenme, çürüme, diş eti rahatsızlıkları gibi problemlere sebebiyet verebilmektedir.
> Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde ortodontik tedaviler, diş yüzeyi(diş önü) yerine diş arkasına takılan porselen ya da şeffaf(Invisalign) braketler sayesinde estetik olarak yapılabilmektedir.
> Hastalarına son derece titiz çalışmalar sonucunda hizmet veren diş doktorları, çok kişi tarafından tavsiye edilen hekimlerdir. Profesyonel bir şekilde hizmet veren firma, hasta memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktayız.