Beylerbeyi Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Canlıların yemek yemeleri bardaktan içmeleri ve dilleriyle konuşmaları için dişlerine ihtiyaçları bulunuyor.Üst ve alt çenede bulunan dişler ilk dönemlerde süt dişleri olarak adlandırılır.

* Beylerbeyi bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs.
* Gece açık diş tedavisi protez tamiri,
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* 24 saat açık çocuk diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Belirli bir zaman dilimi geçtikten sonra düşer ve yerine yeni kalıcı dişler gelmeye başlar. Dolayısıyla çok küçük yaşlardan itibaren ailelerin kendi çocuklarının dişlerinin sağlıklı bir görüntüye erişmesi adına mutlaka düzenli olarak Beykoz dişçileri ile iletişime geçmesi gerekiyor. Çocuklar için ilk diş muayenesinin süt dişlerinin ağızda tamamlanmasının ardında genel olarak 3 yaş arasında olması gerekiyor. Ancak pek çok kişi bu dönemin çok önemli olmadığını düşünmekte. Çünkü o dönemlerde yalnızca süt dişleri çıktığı için dişçi muayenelerine gitmek gereksizmiş gibi gelebiliyor.

Bu muayeneler belirli aralıklarla yapılmaktadır. Bu aralıkların ne kadar süreli olacağına ise doktor karar verecektir. Çocukların dişçileri ile ilk muayenelerinin bu denli erken dönemlerde başlamasının en önemli nedenlerinden bir tanesi ise çocukların dişleri ile alakalı gerekli bilince sahip olmasını sağlanma isteğidir. Çocuklarla birlikte onların dişlerinin en doğru şekilde nasıl temizleneceği ailelere gösterilmekte, böylece özellikle de biberon çürüğü adı verilen ve yanlış beslenmelerden ötürü ortaya çıkan çürüklerden çocukların korunması hedeflenmektedir.Böyle olunca da diş doktoru ile alakalı pek fazla bilgileri olmadan hızlıca seçimlerini yapabiliyorlar. Ancak genel anlamda birçok kişi, diş hekimlerine yalnızca sorunları olduğu zaman gitmeyi tercih etmektedir. Bütünüyle, baştan aşağı yenilenme hissi verebilir.