Bahçeşehir Dişçi - Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0533 582 82 79
Nöbetçi Diş Hekimi

Yapılacak anestezi sonrası hızır reis gibi olan kaplama tedavileri mevcuttur. Tedavi süresi oldukça kısadır. Hoş görünen bir uygulamadır fakat kullanımı zordur.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi
B| Bahçeşehir gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G| 24 saat açık çocuk diş çekimi işlemleri.

Meron ile yapıştırılmadığından yemek yeme sırasında zorluk çıkarabilmektedir. Porselen diş çeşitleri bu 8 yöntemden oluşmaktadır. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen en kaliteli ve güvenilir yöntem zirkonyum ile yapılan porselen kaplama çeşididir.

Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmesi porselen kaplamanın daha uzun süreli kullanılmasına yardımcı olacaktır. Başlangıçta alışma sürecinde zorluklar yaşanabilmektedir. Fakat bu bir süre sonra normal bir hal alacaktır. Bu süreçte dişlerin temizliğine ekstra önem verilmelidir. Her gün fırçalama işlemi yapılmalı ve diş ipi kullanılmalıdır. Eğer geceleri diş sıkma gibi bir sorun varsa mutlaka bir uzmana danışılmalı ve ağız yapısına uygun bir koruyucu alınmalıdır. Önlem alınmadığında kaplama yapılan yüzeyde sıkıntı yaşanabilmektedir. Porselen diş tedavisi sonrasında hafif bir ağrı oluşabilir. Bu son derece normaldir. Fakat uzun süre geçmeyen bir ağrı söz konusu ise mutlaka bir uzmana gidilmesi gerekmektedir.

Çürük diş çekimi fiyatları çeşidine göre değişiklik göstermektedir. En pahalı olan yöntem zirkonyum porselen kaplamadır. Zirkonyum ülkemizden çıkarılamayan bir maden olduğundan yurt dışından sürat ile getirilmektedir. Buda tedavi ücretlerinin artış göstermesine neden olmaktadır. Daha uygun bir porselen kaplama isteyenler ise metal kaplamalara ya da tüm dişlere aynı anda uygulanan kaplama çeşitlerine yönelebilirler. Fakat bu yöntemlerinde kendine göre dezavantajları vardır. Metal kaplama sadece arka dişlere uygulanabilmektedir. En garanti porselen kaplama yöntemi zirkonyum ile yapılan kaplamadır. Gerçeği sakınmadan, çekinmeden söylemek gerekirse her şey burada çok ucuzdur.