Kartal Dişçi - Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0533 582 82 79
Nöbetçi Diş Hekimi

Kesintisiz olarak yaptığımız bazı işlemlere örnekler;
1.) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2.) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3.) Çocuk diş çekimi ve dolgusu tedavisi.
4.) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5.) Acil dişçi telefon numarası
6.) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır.
7.) Kartal nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları yapılıyor.

hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisine gelişini kolaylaştıracaktır. Genel olarak çekimler 6 kısıma ayrılmaktadır. Bunlar sabit, hareketli ve implant üstü protezler olarak hazırlanmıştır. İnsanlar, kendi ağız yapılarına en uygun olacak sonuçları elde etmek adına doktorları ile iletişime geçebilir. Kullanacağı uygulamanın ağzından hiç çıkmamasını isteyen kişiler genel olarak sabit protezleri kullanabilir. Hareketli protezler ise her yaştan kişi tarafından kolaylıkla uygulanabilmesi ile ön plana çıkıyor.

Bütün dişleri döküldükten sonra nasıl bir protez kullanması gerektiğini bilemeyen insanlar ise son dönemlerde implant üstü protezleri kullanıyor. Ancak bunun için öncelikli olarak çeneye implant tedavisinin yapılması gerekmekte. İmplant çene ile tam olarak uyum sağladıktan sonra da sıra protezin yapılmasına alıyor. Ancak bu uygulama yapılırken çok dikkatli olunması gerekmekte. Çünkü implantın kaliteli bir şekilde çenede durması için öncelikle en iyi materyalden üretilmiş olması gerekiyor. Aksi halde çenede ciddi sorunlar meydana gelecek ve üzerine yapılacak olan protez kişilere ciddi oranda ağrı verebilecektir. Yapılacak protezin fiyatı ise çeşidine bağlı olarak değişim göstermektedir. Dolayısıyla bu konu ile alakalı fiyat almak isteyen insanların öncelikli olarak doktor muayenesi olması, çok daha iyi sonuçların alınması adına önemlidir.

Geçmiş dönemlerde insanların büyük bir kısmı dişlerinde çok büyük sorunlar meydana geldiği zaman yapılacak tedavinin çok yüksek meblağlara mal olacağını düşündüklerinden dolayı bu tedaviyi ertelerlerdi. Ancak şimdilerde ise hangi protez çeşidi olursa olsun fark etmez insanlar en uygun fiyatlara istedikleri uygulamaları yaptırabiliyorlar.

Bunun içinse doğru doktor ile iletişime geçmeleri yeterli oluyor. Doktor, insanların ağız yapılarını inceledikten sonra önce diş protezi için hangi yöntemin gerekli olduğunu belirliyor. Son sırada ise artık çenenin ölçüsünün alınarak dişlerin buna göre hazırlanması yer alıyor. Böylece artık kişiler dişlerinde herhangi bir sorun meydana geldiği zaman ne yapmaları gerektiğini biliyor. Ağzında farklı sebeplerden ağrı ya da bozuklukların meydana gelmiş olduğu ya da dişlerini kaybetmiş olan kişiler, en iyi diş protezi hangisidir cevabını aldıktan sonra ihtiyaçlarını karşılayabilecek tarzda çözümler ile karşılaşabiliyor. Söylemek istemediği bir şeyi, boş bulunup söyleyivermek gibidir.