Fenerbahçe Diş Hekimi Tel: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Yapılan temizlik işleminde yüzeyde bulunan ve diş yapısına ait olmayan maddeler yok edilir. Aşağıdaki gibi temel uygulamalarımız mevcuttur;

. Bayram ve tatil günlerinde 24 saat açık diş terapisi
. Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
. Fenerbahçe gece açık diş tedavisi protez tamiri,
. Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi,
. Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. bulunuyor,
. Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Ağız ve gagamızın temizliğinin her zaman yapılması gereklidir düşüncesi de maalesef doğru değildir. Eğer ki kişi bakım yapmaz ise diş taşlarının oluşması her zaman muhtemeldir ve ağız sağlığı bakımından bunların temizliği de yapılmalıdır. Çarpık, ayrık ve görüntü bozukluğu olan dişler sadece erken yaşlarda düzeltilebilir düşüncesi de oldukça yanlış olan kavramlardandır. Bu tür sorunlar her yaşta uygulanabilecek doğru yöntemlerle düzeltilebilir.

En kısa zamanda da dişçi tarafından kontrol edilmesi gereklidir. Konusunda pek çok uzman dişçi bulunmaktadır. Özellikle merkezi bölgelerden doktor seçimi için uygun lokasyonlardandır. Ağrıyan dişler için üzerine aspirin konulmasının iyi geldiği söylenir ve bu kesinlikle hatalı bir yöntemdir. Aspirin ağrıyı dindirmemekle birlikte aynı zamanda diş etinde yara oluşmasına da neden olabilir. Ağız kokusu herkeste olmaz ve oluşmaz, aksi bir düşünce doğru değildir. Dişler fırçalanırken diş eti kanamasının sorun olmadığı düşünülür. Aslında bu durum diş etinde oluşan iltihabın en önemli belirtilerindendir. Ağız kokusunun oluşma nedenleri; diş eti hastalıkları ve çürükleri, sindirim sistemindeki rahatsızlıklar, bademciklerde oluşan iltihaplanmalar olabilir. Eğer ki bilinçli bir şekilde bakımlar yapılırsa hem fiziki hem psikolojik hem de estetik görüntü açısından rahatsız olunacak durumların yaşanmayacağını vurguluyorlar.

Herkes tarafından hatalı olarak bilinen bu durumlarla ilgili gerek araştırma yapılarak, gerekse uzman hekim kontrollerini yaptırarak doğru bilgilere ulaşılabilir. İnsanlar zaman ayırarak yaptıkları bakımların aslında zarar verdiğinin farkına varmıyorlar. Bu da istenmeyen sonuçların meydana gelmesi için zemin oluşturuyor. Olması gerektiği şekilde ve düzenli olarak yapılan ağız bakımlarıyla son derece sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak mümkün olabilir. Uzmanlar bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğinin her zaman altını çiziyorlar. İşte bu sebeple evde ağız bakımlarının yapılması gerekli olmakla birlikte aynı zamanda düzenli olarak uzman bir dişçi kontrolünden geçmek erken teşhis için oldukça yararlı oluyor. Biliyorsunuz her şey sizin için.