Topkapı Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi İletişim Tel: 0533 582 82 79 Nöbetçi Dişçi

Büyük gaga lakabının ağız içerisinde ki dişlerin bir takım sebeplerden ötürü oluşan düzensizliğini engellemek ve dişlerin hizalanması için kullanılan maddelere sarf kondisyon denilmektedir.

- Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi -
- Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti -
- Çocuk diş çekimi ve dolgusu uygulama teşhis. -
- Gece açık diş tedavisi protez tamiri -
- Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi -
- Topkapı cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi -
- Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz. -

Kendini büyük gösteren çocuk hastalarımız için 24 saat açık tanı ve tedavi hizmetleri sunulurken cerrahi müdahale öncesi ve sonrasında çocuk psikolojisinin önemi üzerinde de önemle durulmaktadır.Kanal tedavisi 2 gün gibi bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Yapılacak dolgu daha çok 16 yaş altı çocukların dişlerine daha sıcak bakmalarını sağlamaktadır. Renkli hayallerin üretiminden önce kullanılacak olan çocuğun ebeveynlerine danışılmaktadır. Aile büyüklerinin onayı doğrultusunda diş hekimi çocuğun isteğine göre tasarlanıp çıktısı alınır.

Bebeklikten beri kullanılan pembe gözlükleri isteyerek kullandığı ve çocuklarda neşe uyandıran diş tellerindendir. Bstetik sel ve teknolojik olarak üretilmiş ileri teknoloji içeren porselen ve metal destekli ürünlerdir. Çocuklarda kullanılan teller arasında plastik destekli olanları da vardır. Bu teller metal destekli olanlara göre daha konforludur ve diş etleri ile çok uyumlu olup hiçbir sağlık problemi yaratmazlar. Sadece renkli diş telleri diş minesine çok yapıştığı için diş minesine zarar verebilir onun haricinde hiçbir sıkıntı yoktur. Zaten mine tabakasına zarar vermesi demek, dişin nalları dikmesi demektir.

Yaygın olarak kullanılanlarda genelde renkli bantlar kullanılmaktadır. Uzmanlık konusunda çocuklar için olanlar yetişkinlere oranla daha uygundur. Bu yüzden en çok bu teller yaygın olarak tercih edilir. Hastanın dişlerinin durumuna, metalin malzemesinin kalitesine, bilgelik durumuna ve konumuna göre farklılık gösterebilir. Asistanlar genelde özel bir durum olmadığı sürece muayene ücreti almamaktadır. İndirimi etkileyen bir diğer faktör ise kullanılan bantların kalitesi ve renklerinin metrekare olarak çeşitliliğidir. Çocukluk ve ilk gençlik döneminde, yani 1 - 13 yaş arasında rastlanan cerrahi hastalıkların tanı ve tedavisi için personel bulunuyor.