Eminönü Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi İletişim Tel: 0533-582 82 79 Nöbetçi Dişçi

Gelmesi oldukça kolay olan bu semt için sağlıkçıların merkezi denilebilmektedir. Bir sağlık merkezinin seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir;

1-) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2-) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3-) Acil dişçi telefon numarası
4-) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi çocuk diş dolgusu tedavisi,
5-) Eminönü nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları,
6-) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. oluyor.

Hasta ile uyum içerisinde çalışabilecek bir uzmanın tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Özellikle çoğu diş tedavisi bir gün gibi kısa bir sürede bitmemektedir. Tedavi denince akla gelen ilk uygulama diş çekimidir. Kemirgenleri %80 i hayatında mutlaka bir kez de olsa diş çektirmiştir. Uzun süren tedaviler için sağlık kuruluşlarının yakınlığı ve ulaşımın rahatlığı son derece önemlidir. Özel klinikler daha çoğunlukla bulunmaktadır. Çocuklara uygulanacak ise çocuğun 8 yaş üstü olmasına dikkat edilmelidir. Bunun sebebi ilk olarak süt dişlerinin dökülmesi gerektiğidir. Tel tedavisinde birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. En sağlam ve garanti sonuca sahip tel modeli metal tellerdir. Bunun dışında şeffaf ve beyaz tel modelleri de mevcuttur. Eminönü semt olarak gelişmiş semtlerden biri olduğundan dişçi fiyatları biraz daha fazla olabilmektedir. Fakat bu hastanenin özel olup olmadığına ya da hastanın göreceği tedaviye göre değişiklik göstermektedir.

Fazla yapılan tedavi yöntemi ise köprü ya da implant gibi ağızdaki boşlukların tamamlanmasını sağlayan tedavi yöntemleridir. İlk olarak bu iki yöntemden hangisinin hasta için uygun olduğu belirlenmeli ve daha sonra biri seçilerek tedavi uygulamasına başlanmalıdır. Bu tarz tedaviler biraz daha pahalı olduğundan birkaç tane farklı sağlık kuruluşundan fiyat alınması çok daha doğru olacaktır. Tabi ki seçim yapılmadan önce iyice araştırma yapılmalı ve bütçeye en uygun özel sağlık klinikleri tercih edilmelidir. Çoğu klinik yüksek fiyatlara yaptıkları tedaviler için ucuz ve kalitesiz malzemeler kullanmaktadır. En çok uygulanan üçüncü tedavi yöntemi ise diş telidir. Tel tedavisi ileri derecede bozuk diş ve çene yapısı olan insanlara uygulanmaktadır. Hem yetişkinlere hem de çocuklara uygulanabilmektedir.

Diş tedavisi ücretleri diğer bölgelere göre biraz daha fazla olabilmektedir. Bunun sebebi önemli ve merkezi semtlerden biri olmasıdır. Tabi ki fiyatlar tedavinin yapılacağı merkeze göre de değişiklik göstermektedir. Özellikle devlet hastanelerinde fiyatlar çok daha makul olmaktadır. Diş tedavisi denince akla gelen ilk yer olduğundan özel bir klinik tercih edilecek ise başvurulması gereken ilk yerlerden biri orası olmalıdır. Özellikle porselen kaplama ya da zirkonyum implant tedavileri son derece pahalı tedavi yöntemlerindendir. Bu noktada kullanılması gereken malzemenin kalitesi tedavinin başarısını etkileyecektir. Bu tarz bir tedavi yaptırılacak ise malzemeler mutlaka kontrol edilmelidir. Bu gibi durumların yaşanmaması için detaylı araştırmadan kaçınılmamalı ve tedavi sürecinde kullanılacak malzemeler kontrol edilmelidir.