Mecidiyeköy Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0212 283 59 47

Ağrının dinmesi için yapılacak işlem öncesinde hastalardan bazı tomografi grafikleri çekilmektedir. Çene ve ağız yapısına yönelik çekilen üç boyutlu bilgisayarlı tomografilerle, vidaların yerleştirilmesi planlana noktanın hacmi kolay bir şekilde saptanır.

1.) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır.
2.) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3.) Mecidiyeköy nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4.) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5.) Acil dişçi telefon numarası
6.) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
7.) Mecidiyeköy çocuk diş çekimi ve dolgusu tedavisi.

Tüm koşullar sağlanmışsa vidaların yerleştirileceği bölge lazer kullanılarak açılır. Böyle bir uygulamanın olması tedaviyi yaptıracak kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz. Yapay diş kökü tedavisi hastaların çene kemiklerinde yapılan bir uygulamayla mümkündür. Bundan dolayı tedavinin uygulamasını yapacak olan hekimin iyi bir şekilde seçilmiş olması gerekmkele beraber kaliteli malzemelerle bu tedavi sonuca ulaştırılmalıdır. Lazerle implant işlemi sırasında sadece ilgilenilen bölgede işlem yapılır ve hem diş eti hem de çene kemiği, operasyonun bitmesinin ardından kolay bir şekilde iyileşecektir. Böyle bir sonucun olması da şüphesiz ki tedavi süresini kısaltacaktır.

Çene kemiğine yerleştirilen vidaların kemikleşme süresi de oldukça kısa bir zaman alacaktır. Üç boyutlu tomografi ile hastanın çene kemiği incelenen lazer uygulamasında, diğer görüntüleme tekniklerine göre kemik yoğunluğu anlaşılabileceği için, sorunsuz bir tedavi süreci hastaları bekliyor olacaktır. Bu uygulamanın kullanılmasında en büyük avantaj tek diş kaybı yaşayan hastalarda olmaktadır. Çünkü bu hastalara lazerle implant uygulaması yapılarak, sadece bir kaç saat içerisinde daimi dişleri kazandırılır.

Uygulamalarının yapıldığı köprü ve kaplamalarda zirkonyum gibi materyallerin kullanıldığı yaklaşımdır. Cerrahi operasyonlara karşı cesareti olmayan kişilere sevindirecek olan bu tedavide herhangi bir dikiş söz konusu değildir. Dişlerin konumu, çene kemiğinin sağlığı ve de diş sayısına göre kısa sürelerde sonuca ulaşılan bu tedavide de başarı oranı oldukça fazladır. Tedavi sürecini etkileyen birincil faktör kullanılan malzemelerin kalitesi, daha sonra da uygulamayı yapan hekimlerin tecrübeleridir. Çünkü bu tedavi baştan sonra bir işçilik gerektirmektedir. Dengeli, yaramazlık etmeyen, ölçüsüz ve taşkın davranışlarda bulunmayan kişilere de doktor denebilir.