Yeşilköy Diş Hekimi Tel: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Dünyaya geldiğimiz zamandan itibaren gelişimlerini sürdüren dişlerimizin kutsanmış vazifeleri oldukça değişkendir. Sindirim sisteminin belki de en önemli organlarından birisi, yaşamsal faaliyetlerimiz adına tükettiğimiz besinlerin öğütmesidir. Ayrıca yemeklerden alacağımız sevkte ayrı bir kalitedir.

* Bayramda ve tatil günlerinde 24 saat açık diş terapisi|
* Çocuk diş çekimi ve dolgusu + koruma.|
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti|
* Yeşilköy gece açık diş tedavisi protez tamiri|
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi|
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi |
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.|

Boğaz dediğimiz mıntıkadan (yemek borusu) geçecek kadar küçük parçalara ayrılan besinlerin bir kısmı sindirime katılırken bir kısmıda ağız içerisinde ya da dişlerin arasında birikmektedir. Diş çürüğü oluşumu şeker tüketimi ile doğrudan bağlantılıdır. Bakteri plağı ile birleşerek dişi zayıflatır. Şeker tüketimini takiben yarım saat içerisinde asit oluşumun başlar. Asit nedeni ile dişin mine tabakasında yıkım başlar. Biriken bu besin artıkları ağız içerisinden ya da diş aralarından çıkarılmazsa, kişilerde önlenemez bir ağız kokusu meydana gelecektir. Konuşurken önce sizin daha sonra karşınızdakinin hissedeceği bu ağız kokusu sizleri sosyal hayattan uzaklaştıracaktır.

Diş çürükleri ağız kokusu ile çok kötü bir görüntüye neden olmalarının yanında ağrı ve hassasiyet oluşturarak hayatımızdan bezdirebilir. Tedavi edilmemesi halinde ilerleyerek dişlerin intihar etmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle ağız ve diş bakımı düzenli olarak yapılmalı, dişlerde çürüme fark edildiği takdirde diş hekimlerine başvurularak muayeneden geçilmelidir. Çekilen dişlerle sorunun çözüldüğü sanılır ama tam aksine yeni sorunlar meydana gelir. Diş eksilmesi dediğimiz bu durumlarda da hastalar ağız ve diş fonksiyonlarını yerine getirebilmek ayrıca da estetik bir görünüşe sahip olmak için bazı tedavilere başvurur. Diş eksikliğinde kullanılan ve geçerliliği bulunan tedavilerde belki de en etkilisi olan implant yöntemi birçok hastanın şikayetlerine son vermiştir. Dünyadan bezmiş olanları tekrar hayata bağlıyoruz.

İster bebek ister moruk olsun bireyi etkileyebilen diş çürüğü, diş minesinin ve dişlerin dış sert yüzeyinin tahrip olması olarak tanımlanır. Dişler üzerinde papışkan bir bakteri filmi olan plak oluşur. Şeker içerikli besinlerin tüketilmesi, dişlerde daha önce oluşmuş olan plaklardaki bakterilerin diş minesine saldıran asitler üretmesine neden olur. Bu sağlamlık sayesinde dişleriniz çürümez ve nöbetçi bir kişiye ihtiyacınız kalmaz. Böylelikle paranız cebinizde sağlığınız bünyenizde kalmaya devam eder.