Altunizade Diş Hastanesi - Acil Diş Hekimi Tel: 0533 582 82 79
Nöbetçi Diş

Kişiliklerine değer verenleri adresi
- Her zaman olduğu gibi değişmeyen tek şey insan sağlığıdır. Dişler sağlık konusunda önemli bir yere sahiptir. | Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi | Altunizade gece açık diş kanal tedavisi | Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri, | Çocuk diş hekimi (pedodonti) | Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır. | Acil dişçi telefon numarası. | Altunizade cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi yapılmaktadır.

Su içerken dikkatli olmamız gerekmektedir. Her ne kadar dikkat etsek de bazen karşımıza sıkıntılar çıkarabilmektedir. Dişte yaşanan çürümeler, zedelenmeler ve kırılmalar bunların başında gelmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman yapılması gereken ilk şey uzman bir doktora başvurmaktadır. İlk başta dolgu ya da benzeri tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedaviler sonrasında bazen kesin bir sonuç alınamayabilir. Sonrasında da uygulanan işlemler etkisiz kalırsa protez adı verilen dişler kullanılmaktadır. En iyi protez diş hangisi ise yani size uygun olan protezi öğrenip daha sonra tedaviye başlayabilirsiniz. Diş protezleri 2 farklı şekilde yer almaktadır.

Hasta istese bile bu protezleri çıkaramazlar. Bu protezler dişte sabit bir şekilde kalmaktadır. Sabit protezlerin en önemli özelliği yapılan protez hastanın dişlerinden meydana gelmektedir. Sabit protezler diş kaybı az olan insanlar için kullanılmaktadır. Bu protezlerin ömrü 6 veya 8 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Protez ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın ömründe her hangi bir uzama meydana gelmez neredeyse bütün protezlerin ömrü birbirine yakındır. Sabit protezlerinde kendi içinde 2 farklı çeşidi yer almaktadır. Bunlar köprü ve kron olarak adlandırılmaktadır. Hastaya kendi dişinden oluşturulan yapay bir diş hazırlanmaktadır. Bu işlem birkaç aşamadan meydana gelmektedir. İlk olarak diş kesilir ve kesilen diş ilk olarak prepare edilir. Daha sonra hazırlanan işlemin üzeri kaplanır ve kişinin ağzında yer alan dişin üzerine monte edilmektedir. Bu tarz protezler genel olarak porselen veya metalden oluşturulmaktadır. Bununla birlikte bu tarz protezlerin kullanım süresi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Karar verilen protezden sonra kişiye protezin takılma süresi yaklaşık olarak 10 gün sürmektedir. 10 günde bütün işlem bitip hasta sağlıklı ve en iyi protez diş sahibi olmaktadır. Bu süre zarfı içerisinde kişi 4 ya da 5 kez doktorunun yanına gitmek zorundadır. kaliteli bir diş tedavisi hizmeti verdiği gibi, bu hizmeti ekonomik fiyatlarla kendisine sunuyor. Kaliteden ödün vermeyen bir firma olduğumuzu biliyorsunuz.