Zeytinburnu Diş Hekimi Telefon: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Uzun bir mesai sonucunda ağrıyan dişlerimiz varsa bizi hayata küstürür canımızdan bezdirir olmasından dolayı kişiler bu tedaviye büyük beklentiler peşine düşer.

-| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi
-| Gece açık diş kanal tedavisi
-| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
-| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
-| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
-| Zeytinburnu acil dişçi telefon numarası.
-| Çocuk diş çekimi ve dolgusu uygulama teşhis tedavileri.
24 saat açık olan diş çürütme merkezleri (market, şekerleme dükkanı) içinde bulunan maddeleri alıp hızlıca tüketmek, bunun ardından gerekli diş temizliğini yapmamak hılıca çürüklere neden olur.

Diş çürüğü tedavi edilmezse kötü kokar etrafındakile ondan kaçarlar. Dişlerde bulunan bakteriler ve asit dişin tüm yapısını sarar. Ağız içindeki sinirleri içine alan ve pulpa adı verilen iç diş sınırlarına gider. Berbat olan suratımız da şişliklere ve tahrişlere yol açar. Dişin içindeki genişlemesi devam ettikçe sinirler ezilip büzülür. Aslen diş ağrılarına neden olan ana sebeptir. Ayrıca plaklarda bulunan asitler, diş yüzeyini koruyan minerallerin yok olmasına neden olur. Cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilecek bu tedavi, tam steril bir ortamda gerçekleşmelidir. Bundan dolayı sağlık kuruluşlarının da tedavide etkisi büyüktür. En iyi kaliteli iş bilen dentist için arayış halinde olan kişilerin karşısına çıkan diğer bir durum da kullanılan malzemelerdir.

Bilindiği üzere hastanın çene kemiğine akşam da olsa yerleştirilen vidalardır. Vücuda yabancı bir cismin takıldığı bu tedavide, kullanılan malzemelerin çok dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Çünkü tedavi sırasında kullanılan malzemelerde insan sağlığını hiçe sayan bir malzeme kullanılmışsa kişilerde alerjilere yol açabilir ayrıca da şiddetli ağrılar meydana gelebilir. Bahsedilen tüm bu koşullar sağlandıktan sonra en iyi doktor tavsiyeleri de önemlidir. Diş çürüğünün tespiti için bir diş hekimine muayene olmak gerekir. Diş hekimleri öncelikle hastanın tıbbi öyküsünü dinler. Diş ağrılarının ve hassasiyetlerinin ne kadar süredir devam ettiği, ne sıklıkla ve ne şiddetle seyrettiği sorularının cevabı, çürükler hakkında bilgi verir. Bunun ardından özel ekipmanlar ile dişlerin fiziki olarak görüntülenmesi yapılır. Ağız ve dişler özel tıbbi araçlar ile incelenir.

Uzman dediğimiz çok tecrübeli bir diş hekimiyle beraber uygulanan kaliteli ve sağlam tedavi sizi öyle bir rahatlatır ki anlatılmaz. Çünkü tedavi süresinde karşılaşacağınız herhangi bir diş ya da diş eti rahatsızlığı tedavi sürecini değiştirebilir. Böyle durumlarda en kısa sürede diş hekimine başvurmalı ve bu zorlu tedavi süresini en iyi şekilde atlatmak adına size verilen ilaçlar varsa kullanmalı, doktor tavsiyelerine de kesinlikle uymalısınız. Zaten uymazsanız başınıza ne geleceğini artık tahmin edebilirsiniz.