Avrupa Yakası Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Ağrıyı anında geçirme yöntemi halk arasında görünmez üfürük olarak ifade edilen, dişlerdeki çarpıklıkları düzeltmek amacıyla tellerin arka tarafa takıldığı bir muayene şeklidir.

1) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3) Avrupa yakası acil dişçi telefon numarası,
4) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5) Nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
6) Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş terapisi vs. oluyor!

İlk olarak 1970 yılında kullanılmış. Daha sonra diğer diş hekimlerince kullanılmaya başlayınca popüler hale gelmiştir. Her yaş grubu için kullanılabilecek bu tedavide amaç, hastanın dişlerine takılan tellerinin başkaları tarafından fark edilmeyerek dişleri daha düzgün görünmesini sağlamaktır.

Çocukların süt ilk dişleri çıkmaya başladığı zaman anneler, çocuklarının diş gelişimlerini dikkatle gözlemlemelidirler. Süt dişlerindeki ortodontik bozukluklar ilerleyen zamanlarda çocuklar için çok tehlikeli olabilmektedir. Çocuk muayenesini 9 yaşında yapmak hem çocuk için hem de muayeneyi yapan hekim için çok uygundur. Eskiden çocuklar tarafından garipsenen ağız içine yerleştirilen teller, teknolojinin gelişmesi ile görünmez hale geldi. Bu sebeple çocuklar tedaviye sıcak bakmaktadırlar. İlk olarak iç tarafa monte edilen bu teller zamanla teknolojinin de gelişmesi ile daha kişiselleştirebilir bir yapıya bürünmüştür. Ülkemizde ise lingual ortodonti yaklaşık 8 senedir uygulanmaktadır. Bir işi gerektiği gibi yapmayıp, zaman darlığından yararlanarak birini aldatmak. Tezgâhtar aceleye getirerek gömleğin defolusunu vermiş. :) Zaman darlığı sebebiyle gereken özeni göstermemek. Yazın hiç de güzel değil, aceleye getirmişsin.