Anadolu Yakası Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Karşı tarafın vazgeçilmez ağız sağlığı merkeziniz;
Bu tarz protezler hasta tarafından istediği zaman çıkarıp istediği zaman ise sökülür. Aynı zamanda takılan bu protez dişlerin bakımı düzenli olarak her gün yapılmalı ve düzgün bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

1-) Pedodonti yani çocuk diş tedavileri yapılıyor.
2-) Anadolu yakası gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3-) Nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4-) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5-) Acil dişçi telefon numarası
6-) Anadolu yakası bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. işlemler,
7-) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi uygulamaları için adresimize gelmeniz yeterlidir.

Bu protez türü genel olarak çok sayıda diş kaybına uğramış ağızlar için kullanılmaktadır. Bu protezler kısmi veya tam olarak uygulanabilir. Eğer hasta belli bir sebepten dolayı dişlerinin tamamını kaybetmiş ise bu tür hastalara tam protez adı verilen protezler takılmaktadır. Eğer bu durum tersi yani hasta dişlerinin bir kısmını kaybetmiş ise bu tür hastalara ise kısmi protez adı verilen protez türü takılmaktadır. Kısmi protezlerin yapılma süresi tam protezlere oranla daha uzun sürede yapılmaktadır. Bu süre zarfında kişi yaklaşık olarak 7 defa doktorunun yanına gitmesi gerekmektedir.

Hazırlanma süresi yaklaşık olarak 6 ya da 7 hafta olmaktadır. Sabit proteze oranla yapımı daha zahmetli ve zordur. Bu tarz dişler genel olarak yaşlılığı simgelemektedir. Bundan dolayı hastalar bu tarz protezleri takmaktan çekinmektedir. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. Bu tarz protezlerin görevi hastanın dişlerinin bir kısmını ya da tamamını kaybetmesi durumunda onu bu durumdan kurtarmak için en iyi protez diş hazırlama işlemidir. Bunda yanlış şeylerin düşünülmesi veya bu durumdan rahatsız olunması oldukça yanlış bir görüştür. Bu protezlerin en büyük dezavantajı ise kişi konuşurken ya da öksürmesi durumunda hareket etmektedir. Bu yüzden çok fazla tercih edilmemektedir. sizde bizi tercih etmelisiniz.