Bahçeköy Diş Hastanesi - Acil Diş Hekimi Tel: 0533 582 82 79
Nöbetçi Diş

Ağrıyı geçirmeden önce başlamadan önce hekimin, ülkemizde sınırlı kişide bulunan ortodonti uzman diş diplomasına sahip olup olmadığını sormanız yararınıza olacaktır.

1) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3) Bayram ve tatil günlerinde açık
4) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5) Bahçeköy acil dişçi telefon numarası
6) Diş terapisi vs. nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları

Ağrı tedavisindeki en büyük avantaj; tellerin, dişlerin içine takılması sebebiyle diş tellerinin görünmemesidir. Fakat lingual ortodonti tedavisi ile hastalar, dişlerinde estetik bir görünüme kavuştuklarından kendilerini daha özgüvenli biri gibi hissetmektedirler. Diğer avantaj ise son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile görünmez diş tellerinin estetik bir yapıya kavuşmasıdır. Lingual Ortodonti tedavisindeki dezavantajlara bakacak olursak, 2 tür dezavantajdan bahsetmek mümkün. Bunlardan ilki, dil kısmında rahatsız edici yaralar oluşturması, ikincisi ise tedavi ücretinin çok yüksek olması olarak sayılabilir. Çünkü dişlerde kullanılan yeni nesil teller, eski tip tellere göre 2-3 kat daha pahalı olabilmektedir.

Tellere yapıştırılan yapışkan sebebiyle dişleri fırçalamak zorlamaktadır. Fakat bu tedavi sonrası hastalar, dişlerine normal zamandan daha çok zaman ayırmak sorundadırlar. Çünkü tellerin arasına giden yemek artıkları zamanla bakteri üretir ve bu da çürüğe sebep olur. Özellikle çocuk hastalarda Çocuk Ortodonti tedavisi sonrası ailelere büyük görev düşüyor. Tedaviden sonra çocuklarda ağız temizliği yaparken dikkatli olunmalıdır. İple temizleme sonrası dişin kanama riski olduğundan temizlemeye özen gösterilmelidir. Ayrıca tedaviden sonra hastalar ilk haftalarda dişlerde ağrı hissedebilmektedirler. İki veya üç hafta sonra ise bu ağrıların geçmesi beklenmektedir. Olayları, gelişmeleri, yenilikleri iyi anlayıp gereği gibi karşılayan; düşündüğünü olduğu gibi söyleyebilen kimse gibi düşün lütfen.