Alibeyköy Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi Telefonu: 0533 582 82 79

Arkadaşlar her zaman için ağrılarınızda kurtulabilirsiniz.
Renkli dünyası olanlara genellikle seramik maddeden yapılırlar. Çocuklar, tel takmayı çok sevmedikleri için renkli tellere daha çabuk ikna olurlar.

\ Alibeyköy bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
\ Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
\ Gece açık diş tedavisi protez tamiri
\ Alibeyköy Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
\ Cumartesi ve pazar günü açık çocuk diş hastanesi kanal tedavisi vs.
\ Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
\ 24 saat açık diş sağlığı merkezi ihtiyaçlarınıza anın çözüm oluyoruz.

En çok çocuklar tarafından tercih edilen tellerdir. Tedavi açısından diğer tellerden hiçbir farkı yoktur. Ancak pastel gibi görünen braketler diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Ağız ve çene yapısının incelenmesi sonucunda tel takılmasına karar verilmiş ise, öncelikle ağız içinde yapılması gereken bütün tedaviler yapılır. Kanal tedavisi, çekimler vs. Bu işlemlerin ardından nasıl bir tel takılacağı tespit edilir. Şeffaf, metal veya renkli tel. Renkli tellerin diğer tellerden farkı renkli oluşlarıdır. Tedavinin süresi, temizlik ve bakımı diğer tellerle aynıdır.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki, tel takılması tedavisini Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamamaktadır. Bundan dolayı hangi teli seçeceğinize, karar vermeniz gerekmektedir. Renkli diş teli fiyatları, 815 usd arasında değişmektedir. Bu fiyatlar bilgi amaçlıdır. Renkli telleri kullanma konusunda yeni uygulanmaya başladığı zaman, hastaların bazı önyargılı yaklaşımları vardı. Oysa renkli teller ile ilgili bu güne kadar bildirilmiş hiçbir sorun bildirilmemiştir. Ayrıca bu tellerin leke tutma özelliği bulunmaz. Fırçalama konusu hekim tarafından ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Bu durumda kullanılan özel fırçalar bulunmaktadır. Tellerin bakım ve hijyenin sağlanması için özel olarak satılan bu fırçalar kullanılmalıdır. Renkli diş teli fiyatları, tedavinin durumu, muayene sonucu ve çıkartılacak tedavi planına göre değişiklik göstermektedir. Renkli tellerin diğerlerinden gerek tedavi açısından, gerek kullanım açısından gerekse kalite açısından bir fark bulunmamaktadır. Renkli tel takma tercihi tamamen hastanın zevkiyle, estetik bakışı ile ilgili bir tercihtir.

Ağız ve diş sağlığı bütün insanlar için son derece önemli ve önemsenmesi gereken bir durumdur. Sağlık ve estetik açıdan düzgün bir ağız ve çene yapısı herkesin olmasını istediği bir durumdur. Gerek sonradan gerekse genetik olarak bozukluk olan ağız ve diş yapısı, ortodonti uzmanları tarafından düzeltilebilen bir durumdur. Ağız yapınızdaki bozukluğu fark ettiğinizde en kısa sürede bir ortodonti uzmanına gitmeniz gerekmektedir. Çocuğunuzun ağız yapısını kontrol edin. Sizin fark edeceğiniz herhangi bir anormal durumda yapılması gereken tedaviye erken başlamak çok önemlidir. Çocuk yaşta tedavi çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Ona göre bunlara dikkat etmek lazım.