Kadıköy Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Diş hekimliği tedavilerini etkileyebilecek acil tıbbi durumlarda müdahale etmek üzere hastanelerimizde hizmet veren acil servis mevcuttur. Bu dişler genelde akıllı 20 yaş üstü insanlar için geçerli olsa da aslında yanlış bir tabirdir. Vücut yaşı ya da ergenlikle alakalı olan bir durumdur. - Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmet - Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi - Gece açık diş tedavisi protez tamiri - Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi - Kadıköy cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var, - Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Genel anestezi ile bilinç halinin sürekli ortadan kaldırıldığı ve tüm vücudun anestezi etkisinde olduğu anestezi yöntemidir. Çene de gerekli genişliğe sahip olmayan insanlarda hiç çıkmaya da bilir. Bu durum insanlar için hem olumlu hem de olumsuz bir durum oluşturabilir. Eğer çene yapınız gerekli olgunluğa ulaştıysa bu 20’lik dişin çıkabileceği anlamına gelir. Bu süreç yavaş yavaş gelişen ve ağrılı geçen bir süreçtir. 20’lik dişin yaratmış olduğu bir diğer olumsuz durum ise diş çekimi esnasında yaşanılan ağrılı süreçtir. Bu dişler arkada alt ve üst olmak üzere toplamda 4 tanedir. Her biri farklı zamanlar da ya da aynı zamanlar da çıkmaya başlayabilir.

Dişlerinizin dışarı çıkması başladıkça çenenizde bulunan deriyi kesip yavaş yavaş çıkmaya başlar. Eğer çeneniz gerekli genişliğe sahip değil ise diğer dişlerinizi de itekleyerek yerinden oynatacak ve diş sıranızın kaymasına, dişlerinizin üst üste binmesine, dişlerde çarpıklıklara neden olacaktır. Bu olumsuz durum da sizin sağlığınızdan olmanıza neden olacaktır.

Ayrı ayrı zamanlarda çıkan dişler için her birini çektirmek zorunda kalacağınızdan sürekli bir dişçiye gitme durumunuz olacaktır. Ve bu durum sizde sürekli bir zaman ve maddi kayba neden olacaktır. Bunun için 20’lik dişlerinizin hepsinin çıkmasını bekleyebilir ve bir anda hepsinden kurtulabilirsiniz. Bu bekleme süresi de olumsuz bir durum oluşturabilir. Bu olumsuz durum farklı zamanlar da çıkan dişleri beklerseniz dişlerinizde sürekli bir çarpıklık meydana gelecektir. Bu yazdıklarımızı dikkate almanız menfaatiniz icabıdır.