Küçükçekmece Diş Hekimi Telefon: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Tartar tarzı bir ağrılı sorun meydana geliyorsa, öncelikli olarak bunların tedavi edilmesi veya düzeltilmesi hızır şekilde aşağıdaki gibi olabilir;

. Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
. Çocuk diş çekimi ve dolgusu uygulaması!
. Küçükçekmece gece açık diş tedavisi protez tamiri,
. Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi,
. Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.
. Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
. Full (7 gün 24 saat) time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti

Bölgede kemik olup olmadığının belirlenmesi adına da bazı testler yapılmaktadır. Eğer ki kemiklerin yapısı yetersizse, o zaman farklı yöntemler ile kemikler kalınlaştırılır. Kemiklerin kalınlaştırılma işlemi esnasında kimi zaman yapılacak tedavinin süresini uzatabilmektedir.

Eğer ki bu dokuda herhangi bir problem yok ise ve hastanın durumu bu tedavi için uygunsa, vidalı diş için kullanılacak çap bilgisi de belirlenmiş olacaktır. Gerekli olan incelemelerin yapılmasının sonrasında ise artık yapay diş için tedaviye de başlanır. Bu işlemde diş eti çok küçük bir kesik ile açılır. Oluşturulan bu yuvanın içerisine vidanın yerleştirilebileceği kadar bir çapta bölüm açılmış olur. Sonrasında ise protez işlemi hemen yapılmayacaktır. Çünkü ilk olarak açılan bu alandaki vidanın bulunduğu yere yerleşmesi gerekir. Genel anlamda bu süre 2 aydır. Doktorlar bu aşamada hastaların vida ile çene uyumu arasındaki son durum incelenmekte, protez işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir.

Bunun içinse operasyon öncesinde kişilerin bu isteklerini mutlaka diş hekimlerine belirtmesi gerekmekte. Böylece öncesinde gerekli olan testlerin tamamı doğru bir şekilde yapılacaktır. Sert söz ve davranışlarla karşılık vererek bir kimseyi yaptığına pişman etmek. Uygulamanın sonrasında kişiler ağrı ile karşı karşıya kalmayacaktır. Ancak bazı kişiler operasyonun ardından hafif bir ağrı duyabilirler. Bu durumda da diş doktoru kişiye hafif bir ağrı kesici vererek onun bu ağrısını giderecektir. Üstelik bu tedavi aşamasında kişiler en uygun fiyatları istemiş olduğu protez işlemlerini kullanabiliyor. Böylece artık diş eksiklikleri ya da protez uygulamaları için istenilen her türlü tedaviyi çok kolay bir şekilde isteyen herkes yaptırabiliyor. Çünkü artık çok uygun ve hızlıdır.